< style="text-align: center">Sesja
na dół
Palindromy
Pewnego dnia, w małym miasteczku, grupa przyjaciół zdecydowała się na zabawę w palindromy. Zadaniem każdego z nich było wymyślenie jak największej liczby palindromów. Jednym z uczestników zabawy był Piotr, który znał język Python. Postanowił napisać program, który będzie sprawdzał, czy podane zdanie jest palindromem. Przy badaniu zdania ignorujemy spacje i wielkość liter. Piotr zaczął od napisania funkcji, która będzie sprawdzała, czy zdanie jest palindromem. Następnie napisał kod, który wczytuje zdanie od użytkownika i wywołuje funkcję. Program wyświetla True lub False, w zależności od tego, czy zdanie jest palindromem, czy nie. Piotr był bardzo zadowolony ze swojego programu i pokazał go swoim przyjaciołom. Wszyscy byli pod wrażeniem i chcieli nauczyć się programowania w Pythonie.

>Wejście:

Liczba całkowita dodatnia n <10^6 będąca liczbą powtórzeń serii danych zakończona znakiem nowej linii. W kolejnych osobnych wierszach podajemy dowolne zdania mieszczące się w standardowym zakresie string w Pythonie złożone ze wyłącznie znaków alfabetu i spacji (bez znaków interpunkcyjnych).

Wyjście:

Na wyjściu dostajemy odpowiedź na każdy przypadek testowy podany na wejściu True (gdy jest palindromem) lub False (gdy nie jest)zakończony znakiem nowej linii.
Przykład
Wejście:
4
Kajak
Kobyła ma mały bok
Ile Roman ładny dyndał na moreli
Drakula
Wyjście:
True
True
True
False




Rozwiązanych zadań 0:

Powrót do zadań

engine by marwoj